Posted on

11 łatwych i skutecznych naturalnych środków obniżających poziom cukru we krwi

11 łatwych i skutecznych naturalnych środków obniżających poziom cukru we krwi

Powoduje to wzrost poziomu cukru w ​​organizmie, co może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, jeśli nie zostaną podjęte niezbędne kroki w celu kontrolowania go i zarządzania nim na czas.

Według jednego raportu z badań przeprowadzonych w tym roku, 2012 mówi, że około 12 do 14% dorosłych Amerykanów ma zdiagnozowaną cukrzycę typu 2, podczas gdy odsetek pacjentów w stanie przedcukrzycowym wynosi od 37 do 38%. Oznacza to, że możemy uznać, że 50% całkowitej populacji https://produktopinie.top/ USA jest w jakiś sposób dotknięte problemem zdrowotnym związanym z poziomem cukru we krwi. Podobnie, liczba ta jest wysoka również w innych krajach i rośnie w ogromnym tempie z roku na rok, co wymaga szczególnej uwagi i podjęcia kroków, aby temu zapobiec. Jeśli jednak u kogoś wystąpi problem zdrowotny związany z wysokim poziomem cukru we krwi, można go dobrze leczyć w domu, bez jakiejkolwiek interwencji medycznej.

W warunkach wysokiego poziomu cukru we krwi podanie szybko działającej insuliny w organizmie pomaga w obniżeniu podwyższonego poziomu cukru we krwi do niższego tempa w szybszym tempie. Oprócz tego wiele naturalnych środków, takich jak ćwiczenia, zmniejszenie nadmiernej masy ciała i pewne zmiany w rutynie żywieniowej, również pomagają w kontrolowaniu i obniżeniu podwyższonego poziomu cukru we krwi.

Jeśli jednak ktoś doświadcza DKA, czyli cukrzycowej kwasicy ketonowej, która jest głównym powikłaniem cukrzycy typu 1, a w rzadkich przypadkach jest powikłaniem cukrzycy typu 2, musi niezwłocznie zgłosić się do lekarza lub bezzwłocznie zgłosić się do szpitala.

Wykres poziomu cukru we krwi

Spis treści

Wykres poziomu cukru we krwi11 Łatwe i skuteczne naturalne środki obniżające poziom cukru we krwiKiedy skontaktować się z lekarzem

Poniższa tabela poziomu cukru we krwi pozwoli ci jasno zrozumieć swoją obecną sytuację zdrowotną w odniesieniu do poziomu cukru we krwi, dzięki czemu możesz podjąć niezbędne kroki w celu kontrolowania i zarządzania poziomem cukru we krwi do normalnego lub zdrowego stanu, jeśli nie jest on zgodny z normą .

Poziom cukru we krwi poniżej 100 mg/dL – Jeśli poziom cukru we krwi wykryty w tej pozycji, musiałeś zjeść niewielką ilość przekąski z co najmniej 15 gramami krabów, aby zapobiec dalszemu spadkowi lub spadkowi poziomu cukru we krwi, w przeciwnym razie poziom cukru robi się zbyt nisko. Aby zaspokoić natychmiastową potrzebę węglowodanów w organizmie, możesz mieć mały owoc lub pół szklanki soku owocowego itp. Możesz również wziąć tabletkę z glukozą, aby kontrolować poziom cukru we krwi.Poziom cukru we krwi od 100 do 160 mg/dL- Ten zakres poziomu cukru we krwi jest uważany za zdrowy poziom lub zdrowy zakres, który wymaga utrzymania. Jednak pod pewnymi szczególnymi warunkami, w przypadku pacjenta z konkretnym problemem zdrowotnym, lekarze mogą mu doradzić podjęcie pewnych działań.Poziom cukru we krwi od 180 do 250 mg/dL- Ten zakres poziomu cukru we krwi oznacza bliżej strefy zagrożenia, w której osiąga się wyższy poziom cukru we krwi. W takim przypadku musisz podjąć pewne kroki, aby obniżyć poziom cukru we krwi. Jeśli jednak ktoś od razu ma zamiar ćwiczyć ten zakres jest dla niego spory.Poziom cukru we krwi 250 mg/dl lub więcej – W tym szczególnym stanie cukru we krwi należy sprawdzić poziom ketonów w moczu za pomocą prętowego wskaźnika poziomu. W przypadku wykrycia ketonów należy natychmiast wezwać lekarza, aby uzyskać niezbędną pomoc medyczną.

W niektórych przypadkach lekarze proszą o utrzymanie i osiągnięcie wyższego poziomu cukru we krwi. Dlatego ważne jest, aby zapytać lekarza o konkretny docelowy poziom cukru we krwi w oparciu o aktualną sytuację zdrowotną.

11 łatwych i skutecznych naturalnych środków obniżających poziom cukru we krwi

Zmniejsz spożycie węglowodanów

Aby obniżyć i kontrolować poziom cukru we krwi, musisz zmniejszyć spożycie węglowodanów. Dzieje się tak, ponieważ rozkładanie węglowodanów na cukry, które są dalej przenoszone przez insulinę do komórek, wymaga czasu. Tak więc spożywanie dodatkowej ilości węglowodanów w posiłku zwiększa ciśnienie pracy na insulinę, zwłaszcza gdy nie działa ona prawidłowo. Dlatego twoje szanse na rozwój cukrzycy znacznie wzrastają.

Tak więc, aby zapobiec temu problemowi zdrowotnemu i łatwo kontrolować wysoki poziom cukru we krwi w domu, musisz liczyć dzienne spożycie węglowodanów. Ta metoda obliczania węglowodanów pomoże w regulowaniu ogólnego spożycia posiłków w ciągu dnia, co dodatkowo pomaga w zarządzaniu poziomem cukru we krwi i stanem cukrzycy.

American Diabetes Association (ADA) zaleca dietę niskowęglowodanową w celu poprawy kontroli poziomu cukru we krwi i zapobiegania skokom cukru na dłuższą metę.

Pij wystarczająco dużo wody, aby pozostać nawodnionym

Pij codziennie wystarczającą ilość wody, ponieważ jest to konieczne do utrzymania nawodnienia organizmu i utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi. Co więcej, gdy twoje ciało ma wystarczający poziom wody, może łatwo uwolnić nadmiar cukru we krwi poprzez proces oddawania moczu przez nerki.

W raporcie z badań stwierdzono, że ludzie, którzy piją dużo wody w codziennym życiu, mają mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę w porównaniu z osobami, które piją bardzo mniej wody w ciągu dnia.

Regularne picie wystarczającej ilości wody pomaga obniżyć podwyższony poziom cukru we krwi, ponownie nawadnia krew i zmniejsza ryzyko cukrzycy.

Na zaspokojenie dziennego zapotrzebowania organizmu na poziom wody możesz liczyć dzienne spożycie zwykłej wody oraz napojów niesłodzonych i niekalorycznych. Musisz unikać słodzonych napojów bezalkoholowych, które są niezdrowe, ponieważ mogą szybko zwiększyć poziom cukru we krwi, masę ciała i ryzyko cukrzycy.

Użyj ekstraktu z cynamonu, aby zmniejszyć poziom cukru we krwi

Cynamon to jedna z tych przypraw, które są naładowane wieloma właściwościami leczniczymi. To jest powód, dla którego cynamon jest używany do naturalnego leczenia różnych problemów zdrowotnych. Znany jest również ze swojej skuteczności w zwiększaniu wrażliwości na insulinę poprzez zmniejszanie insulinooporności na poziomie komórkowym.

Jak wynika z jednego raportu z badań, spożycie cynamonu może obniżyć wysoki poziom cukru we krwi o 29%. Spowalniając proces rozpadu węglowodanów w przewodzie pokarmowym, zapewnia, że ​​po spożyciu posiłku bogatego w węglowodany nie będzie skoku poziomu cukru we krwi, który w przeciwnym razie wzrośnie po każdym spożyciu posiłku bogatego w węglowodany. Działa podobnie jak insulina, ale znacznie wolniej.

Aby obniżyć poziom cukru we krwi w domu, możesz codziennie spożywać od 1 do 6 gramów cynamonu w proszku. Nie należy jednak spożywać jego nadmiernych dawek (powyżej wspomnianego limitu), ponieważ może nawet zaszkodzić zdrowiu, jeśli jest spożywany w nadmiernych ilościach.

Użyj octu jabłkowego

Ocet jabłkowy znany jest z wielu korzyści zdrowotnych. Jest skuteczny w redukcji masy ciała, co jest głównym powodem zwiększania ryzyka cukrzycy. Jego regularne spożywanie pomaga w obniżeniu wysokiego poziomu cukru we krwi.

Poprawia poziom wrażliwości na insulinę, co pomaga zwiększyć zdolność organizmu do reagowania na cukier przy lepszym wykorzystaniu. Ponadto promuje niższy poziom cukru we krwi na czczo, zwiększając zużycie glukozy przez komórki.

Aby uzyskać korzyści płynące z octu jabłkowego w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi i utrzymaniu go w zdrowym stanie, należy włączyć ACV do regularnego posiłku w bardzo małej ilości. Możesz użyć octu jabłkowego do sałatki lub możesz go wypić bezpośrednio, mieszając 2 łyżeczki ACV z 8 uncjami wody.

Jednak osoby, które obecnie przyjmują leki obniżające poziom cukru we krwi, muszą skonsultować się z lekarzem przed samodzielnym spożyciem octu jabłkowego.

Wybierz żywność o niskiej wartości IG

Indeks glikemiczny lub wartość GI organizmu pomaga w ocenie odpowiedzi cukru we krwi na spożycie pokarmów bogatych w węglowodany. W tym kontekście zarówno ilość, jak i rodzaj węglowodanów określają wskaźnik GI.

Raport z badań pokazuje, że spożywanie pokarmów o niskim indeksie glikemicznym pomaga w długotrwałym obniżaniu poziomu cukru we krwi u pacjentów z cukrzycą typu 1 i 2. Nie oznacza to jednak, że można spożywać węglowodany o niskim IG w nadmiernym limicie, ponieważ liczba węglowodanów również odgrywa ważną rolę w wyzwalaniu lub zwiększaniu poziomu cukru we krwi.

Nadal spożywanie żywności o niskim indeksie glikemicznym jest dobre dla zdrowia osób z wysokim poziomem cukru we krwi. Niektóre popularne produkty spożywcze o niskim IG obejmują jajka, mięso, owoce morza, kukurydzę, słodkie ziemniaki, fasolę, rośliny strączkowe, soczewicę, pochrzyn, warzywa nieskrobiowe i wiele owoców.

Kontroluj swoją porcję

Ograniczenie wielkości porcji to skuteczny sposób na obniżenie poziomu cukru we krwi w domu. Nadmierna porcja posiłku jest jednym z głównych czynników, które przyczyniają się do wysokiego poziomu cukru we krwi poprzez jego podniesienie. Co więcej, nadmierne spożycie posiłków również przyczynia się do wzrostu masy ciała, co jest ponownie głównym czynnikiem powodującym trudności w obniżaniu poziomu cukru we krwi.

Zmniejszając lub kontrolując wielkość porcji, możesz regulować dzienne spożycie kalorii, co również pomaga w obniżeniu nadmiernej tkanki tłuszczowej lub wagi. Zmniejsza również ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2, utrzymując prawidłowy poziom cukru we krwi.

Aby kontrolować wielkość porcji, możesz zastosować w codziennym życiu sztuczki cetynowe, takie jak używanie mniejszych rozmiarów talerzy, mierzenie wielkości porcji w domu, unikanie jedzenia w restauracji, w której nie możesz ocenić wielkości porcji, prowadzenie dziennika żywności, sprawdzanie etykiety żywności przed ich zakupem i żuj i jedz powoli, aby twój głód został zaspokojony nawet przy niewielkiej ilości posiłku.

Spożywaj więcej pokarmów bogatych w błonnik

Spożywanie pokarmów bogatych w błonnik spowalnia tempo trawienia węglowodanów w organizmie, a także zmniejsza poziom wchłaniania cukru, dzięki czemu zapobiega skokom cukru po spożyciu posiłku. Zwiększając spożycie błonnika w regularnych posiłkach, możesz łatwo obniżyć i kontrolować wysoki poziom cukru we krwi w domu.

Jednak pod tym względem rodzaj błonnika, który zdecydujesz się spożywać, ma również duże znaczenie w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi. Błonnik dzieli się na dwa rodzaje, rozpuszczalne i nierozpuszczalne, z których błonnik rozpuszczalny jest znany ze swojej specyficznej zdolności do obniżania poziomu cukru we krwi.

Pokarm bogaty w błonnik pomaga w radzeniu sobie z cukrzycą typu 1, obniżając poziom cukru we krwi i poprawiając kontrolę organizmu nad poziomem cukru we krwi lub glukozą.

Zalecane dzienne dawki błonnika dla mężczyzn to 38 gramów, a dla kobiet 25 gramów dziennie. Pokarmy bogate w błonnik to produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe, owoce i warzywa.

Ćwiczenia każdego dnia

Codzienne ćwiczenia pomagają w szybszej i natychmiastowej redukcji podwyższonego poziomu cukru we krwi. Zwiększa wrażliwość organizmu na insulinę, co sprzyja lepszemu wykorzystaniu cukru lub glukozy znajdującej się w krwiobiegu przez komórki.

W związku z tym nie będzie skoku cukru po spożyciu posiłku. Ponadto ćwiczenia fizyczne są świetnym sposobem kontrolowania i zmniejszania masy ciała, zwłaszcza tłuszczu zgromadzonego w okolicy brzucha, który jest główną przyczyną ryzyka cukrzycy typu 2.

Trening fizyczny zwiększa wykorzystanie cukru we krwi przez mięśnie do generowania energii i skurczu mięśni. Jednak osoby, u których zdiagnozowano wysoki poziom cukru we krwi lub mają trudności z kontrolowaniem poziomu cukru we krwi, muszą sprawdzić jego poziom po ćwiczeniach, aby ocenić, jak ich organizm reaguje na aktywność.

Zapewni to, że poziom cukru we krwi nie będzie zbyt wysoki lub zbyt niski. Możesz także wprowadzić niezbędne zmiany w swojej rutynie ćwiczeń, które idealnie pasują do regulacji poziomu cukru we krwi.

Niektóre formy ćwiczeń, które możesz włączyć do swojej codziennej rutyny w celu kontrolowania poziomu cukru we krwi, to bieganie, taniec, szybki marsz, jazda na rowerze, pływanie, piesze wycieczki, podnoszenie ciężarów itp.

Zarządzaj swoim poziomem stresu

Możesz łatwo kontrolować i obniżać poziom cukru we krwi, zarządzając poziomem stresu. W okresie stresu organizm wydziela hormony glukagonu i kortyzolu, co powoduje wzrost poziomu cukru we krwi.

Tak więc, aby uniknąć wpływu stresu na poziom cukru we krwi, konieczne jest podjęcie aktywnych działań w celu złagodzenia i kontrolowania poziomu stresu. W tym celu możesz ćwiczyć jogę, medytację i inne praktyki uważności, aby uspokoić swój umysł i zachować spokój we wszystkich stresujących sytuacjach swojego życia.

Ćwiczenia fizyczne są również skutecznym sposobem na natychmiastowe opanowanie poziomu stresu i obniżenie poziomu cukru we krwi. Ponadto dobra praktyka radzenia sobie ze stresem pomaga w regulowaniu problemów z wydzielaniem insuliny w przypadku przewlekłych problemów zdrowotnych związanych z cukrzycą w organizmie w celu prawidłowego wykorzystania glukozy we krwi.

Miej dobry sen

Długa godzina dobrego snu jest pod wieloma względami korzystna dla zdrowia. Przede wszystkim utrzymuje w ryzach poziom stresu, który jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do gwałtownego wzrostu poziomu cukru we krwi.

Również osoby, które borykają się z trudnościami w spokojnym spaniu w nocy lub śpią tylko przez 4 do 5 godzin w nocy lub nawet krócej, są znacznie bardziej narażone na przybieranie na wadze w szybszym tempie w porównaniu do osób, które śpią spokojniej przynajmniej przez 7 godzin. do 8 godzin w nocy.

Poza tym budzenie się późną nocą zwiększa apetyt na niezdrowe przekąski w późnych godzinach nocnych z powodu przebudzenia się, co ponownie przyczynia się do zwiększenia masy ciała.

Tak więc, aby uniknąć wszystkich tych obaw i naturalnie obniżyć poziom cukru we krwi, upewnij się, że co noc zapewniasz sobie wystarczającą jakość snu przez co najmniej 7 godzin bez przerwy.

Codziennie monitoruj poziom cukru we krwi

Codzienne monitorowanie poziomu glukozy we krwi to skuteczny krok w kierunku kontrolowania i kontrolowania poziomu cukru we krwi. Dzięki temu uzyskasz jasną wiedzę na temat swojego aktualnego stanu, a także czynnika ryzyka, jeśli stwierdzisz, że poziom cukru we krwi jest niższy lub wyższy niż zdrowy limit.

Codzienne mierzenie i monitorowanie poziomu glukozy we krwi może również pomóc ocenić skuteczność codziennej diety i wprowadzić niezbędne korekty w celu przywrócenia normalnego poziomu cukru we krwi.

Co więcej, możesz łatwo ocenić, jak twoje ciało reaguje na niektóre leki i pokarmy. Możesz prowadzić dziennik swojego dziennego poziomu cukru we krwi, który możesz pokazać swojemu lekarzowi, aby zrozumieć swój stan podczas rutynowej wizyty.

Kiedy skontaktować się z lekarzem?

Musisz skonsultować się i udać do lekarza, jeśli niedawno zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę typu 2 lub masz objawy przewlekłego wysokiego poziomu cukru we krwi, takie jak częste korzystanie z toalety, ból brzucha, nadmierne pragnienie, nudności, utrata czucia w palcach rąk i nóg lub Twój poziom cukru we krwi jest stale bliski 250 lub wyższy. W takich przypadkach należy udać się do endokrynologa, lekarza specjalizującego się w leczeniu chorób cukrzycowych.

Włącz wyżej wymienione naturalne środki, aby naturalnie obniżyć poziom cukru we krwi w domu. Należy jednak natychmiast zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli w moczu zostaną wykryte ciała ketonowe lub pojawią się objawy nadmiernie wysokiego poziomu cukru we krwi.

Zobacz źródła artykułów"">Zobacz źródła artykułówhttps://www.healthline.com/nutrition/15-ways-to-lower-blood-sugar#section11https://www.healthline.com/health/diabetes/how-to-lower-blood-sugar-quickly-emergency#takeaway

Od dłuższego czasu na rynku rządzą dwa bardzo pożywne superfoody i ich suplementy.