Posted on

Pravděpodobně ovládali špatné vidění

Pravděpodobně ovládali špatné vidění

Skutečnost, že toto vysvětlení stále potřebuje, hovoří o přetrvávajícím rozšířeném nedorozumění kolem kvalitní péče na konci života. Tento způsob myšlení je a zůstane primární překážkou při sledování těchto vylepšení.

Více videa na Fora.tv

Další důvod k fixaci na stárnutí a každou naši fyzickou nedokonalost

ell brown / Flickr

Příběh AP dnes ráno nás znepokojuje, že lidé, kteří vypadají na svůj věk staří, jsou vystaveni vyššímu riziku srdečních chorob. Různé titulky: "Vypadat starý může být znakem srdečních rizik"; "Vypadat starý může být známkou srdeční choroby"; "Vypadáte staře? Může to být srdeční choroba"; "Viditelné známky stárnutí mohou předpovídat srdeční onemocnění." Fascinující; opravdu, že?

Dr. Anne Tybjaerg-Hansen představila výzkum na včerejší konferenci American Heart Association, na které vědci na univerzitě v Kodani korelovali 11 000 vystoupení Dánů s výskytem srdečních chorob. Na tom jsou založeny příběhy.

"Viditelné známky stárnutí odrážejí fyziologický nebo biologický věk a jsou nezávislé na chronologickém věku," řekla – což je super poutavý návrh. Teorie stáří je jen číslo a zavede nás od vysokoškolských barů po Zuckerberg až po Sandusky a nyní ke kardiovaskulárním rizikovým faktorům. Ocenění něčího srdce pouhým pohledem na něj by bylo nákladově efektivní a skvělé pro lékaře i náročné lidi.

Záhyb ušního boltce

Ale Ale; ale – fyzických vlastností, které v této studii korelovaly se srdečním onemocněním, bylo málo:

Plešatost/ustupující linie vlasů Hrbolaté usazeniny cholesterolu kolem očí Ušní laloky se rýsují

Věci jako šedé vlasy a vrásky mezitím nekorelují s onemocněním srdce. A ty se rozhodně blíží vrcholu průzkumů Family Feud většiny lidí o tom, co považujeme za Známky stáří.

Takže ke korelacím:

1. Ustupující vlasová linie korelovaná s onemocněním srdce. To by mohlo souviset s hladinami testosteronu nebo s nepřiměřeným stresem z plešatosti v roce 2012.

Xanthelasma

2. Hrbolaté usazeniny cholesterolu kolem očí – Není to normální známka stárnutí. Říká se tomu xanthelasma a často to znamená vysoký cholesterol. Spojení s kardiovaskulárními chorobami má smysl.

3. Záhyby ušní lalůčky – Fascinující a ne intuitivní, ale také ne hlavní známka stárnutí. "Ach, jak čas-brutální čas-zpustošil vaše kdysi krásné ušní lalůčky." Když nejsou zděděni, cítí se, že souvisejí s kolapsem krevních cév do ušního boltce, což svědčí pro cévní onemocnění. A souvislost se srdečními chorobami není vůbec nová. Viz tento dokument z roku 1989.

Sečteno a podtrženo, pokud vypadáte staře, kvůli těmto titulkům se nezalekněte. Pokud se vám pod očima viditelně hromadí cholesterolové hrudky, nechte si zkontrolovat cholesterol.

Očekávejte, že zaměstnavatelé zachovají některá oblíbená ustanovení zdravotního zákona, i když Obama prohraje. JasonReed/Reuters

Bez ohledu na to, kdo vyhraje prezidentské volby, většina pracovníků, kteří získají zdravotní pojištění prostřednictvím svého zaměstnání, neuvidí mnoho okamžitých změn v jejich zdravotních výhodách.

Zaměstnavatelé budou i nadále hledat způsoby, jak omezit výdaje, přejít k vyšším odečitatelným politikám nebo stanovit limity, kolik platí za prémie svých pracovníků – oba trendy, které předcházejí federálnímu zdravotnímu zákonu, říkají analytici.

Mnoho zaměstnavatelů také přijalo některá z populárnějších pravidel ve federálním zdravotním zákoně, jako například žádné kopie za určité screeningy rakoviny a preventivní péči a umožňující rodičům ponechat jejich dospělé děti na jejich politikách až do věku 26 let.

Zaměstnavatelé mají "experimentoval s (těmi nápady) už lepší část desetiletí," říká Paul Fronstin z Institutu pro výzkum zaměstnaneckých výhod ve Washingtonu D.C. "Není cesty zpátky."

Přesto může být samotný zákon ovlivněn tím, koho se voliči rozhodnou poslat příští rok do Bílého domu a Kongresu, a to způsobem, který by mohl časem způsobit velké rozdíly.

Republikánský kandidát Mitt Romney slíbil, že pokud bude zvolen, zákon zruší, i když není jisté, zda k tomu bude mít hlasy Kongresu nebo jak dlouho takové úsilí může trvat. Některá ustanovení, jako jsou federální dotace na pomoc některým lidem při nákupu krytí na nových pojistných trzích, by pravděpodobně padla bokem, kdyby byly například odstraněny hlavní části zákona.

Naproti tomu znovuzvolení prezidenta Baracka Obamy by znamenalo, že hlavní ustanovení zákona pravděpodobně vstoupí v platnost, jak bylo plánováno v roce 2014, včetně pravidel, která vyžadují, aby zaměstnavatelé s více než 50 pracovníky na plný úvazek nabízeli zdravotní pojištění nebo aby jim hrozily pokuty za 2 000 $ za dělníka, pokud dostanou federální dotace, které jim pomohou nakoupit pokrytí. Zaměstnavatelé by také museli zajistit, aby jejich pokrytí splňovalo standardy cenové dostupnosti, a poskytnout pracovníkům snadno srozumitelné popisy jejich výhod.

I když již byla vydána řada pravidel, zaměstnavatelé tvrdí, že na některá stále čekají, včetně závěrečného slova o tom, jak navrhnout programy wellness pro zaměstnance, jak hlásit způsobilost pracovníků k pokrytí a zda všem pracovníkům musí být poskytnuty stejné výhody. Tracy Watts, senior konzultant společnosti Mercer, říká zaměstnavatelé "máte spoustu otázek k řešení" a v následujících týdnech očekává nával předpisů, bez ohledu na to, kdo vyhraje volby https://recenzeproduktu.top/.

***

Poradci tvrdí, že výhra Romneyho by vyvolala řadu otázek mezi zaměstnavateli, kteří se začali připravovat na zákon. Bylo by úplně zrušeno? Nebo, jak mnozí pozorovatelé očekávají, pokusil by se to Kongres změnit, a pokud ano, které části?

"Velký strach je z nejistoty, z toho, že nevíte, co se stane, jak to bude fungovat," říká Gretchen Young, senior viceprezident pro zdravotní politiku v průmyslovém výboru ERISA, který zastupuje velké zaměstnavatele.

Jedním velkým zaměřením pro zaměstnavatele by bylo, zda Kongres změní již platná pravidla, která brání zdravotním pojišťovnám stanovit celoživotní limity pojistných smluv. Dříve byly tyto limity považovány za jeden ze způsobů, jak snížit náklady na pojistné, ale také způsobily, že někteří lidé zasažení vážnou nemocí se najednou ocitli odříznuti od pokrytí, když dosáhli limitu.

"Pokud bude zákon zrušen, můžeme vidět zaměstnavatele, kteří znovu zavedou roční nebo celoživotní limity," říká Fronstin.

Zákon obsahuje řadu dalších ustanovení týkajících se zaměstnavatelů a zaměstnanců, která mohou být změněna nebo odstraněna pod správou Romney. Od roku 2014 by jednotlivci a malé podniky měli být schopni nakupovat a zapisovat se do pokrytí a určovat způsobilost pro federální dotace prostřednictvím státních trhů, nazývaných burzy.

Kromě online výměn zákon poskytuje daňové úlevy, které pomáhají některým malým podnikům nakupovat pokrytí. Jednotlivci vydělávající méně než asi 44 680 $, kteří nedostanou pokrytí prostřednictvím své práce, by se také mohli kvalifikovat na klouzavé subvence, které jim pomohou nakupovat prostřednictvím burz.

Některé skupiny malých podniků, jako například Small Business Majority, podporují zákon s tím, že výměny by mohly posílit konkurenci, potenciálně zmírnit kolísání pojistného a poskytnout pracovníkům větší výběr pojišťovacích společností. Přesto by pravidla stanovující základní zdravotní výhody a omezující částku, kterou mohou malé podniky účtovat pracovníkům v roční spoluúčast, mohla některým zaměstnavatelům zvýšit náklady. Jiné skupiny, včetně Národní federace nezávislého podnikání, jsou proti zákonu s tím, že jeho požadavky jsou zatěžující.

Úspěch výměn však bude záviset na tom, kolik lidí a podniků je používá. Příliš málo přihlášených by mohlo zvýšit poplatky, pokud by ti, kteří se rozhodnou zapsat, byli nemocnější nebo starší než ti, kteří sedí venku.

A podle odborníků budou dotace klíčové k tomu, aby se lidé do burzy zapsali. Očekává se, že takové financování bude cílem odpůrců zákona.

"Nemyslím si, že by lidé byli přesvědčeni, že by Romney celou věc zrušil, ale určitě by bylo možné odebrat obrovské množství finančních prostředků," říká Young. "Pokud vezmete dotace, pak burzy nezískají špici a mohou se zhroutit."

***

Náklady na prémii budou dalším klíčovým faktorem při zápisu na burzy. Rozpočtový úřad Kongresu odhadl, že pojistné pro velké zaměstnavatele bude podle zákona o něco nižší, zatímco náklady pro malé podniky zůstanou přibližně stejné. Jednotlivci uvidí vyšší pojistné, zejména proto, že pokrytí bude komplexnější. U některých jednotlivců CBO uvedla, že dodatečné náklady budou kompenzovány dotacemi.

Z průzkumu poradenské skupiny Mercer zveřejněného v srpnu vyplynulo, že 60 procent z 1 200 reagujících zaměstnavatelů očekávalo v roce 2014 určité zvýšení nákladů podle zákona. Watts říká, že tyto náklady souvisejí hlavně s tím, že je třeba pokrýt více pracovníků – včetně těch, kteří jsou zaměstnáni alespoň 30 hodin ročně. týden – nebo z vyšších plateb zaměstnavatele směrem k balíčkům výhod.

"Zákon zjišťuje, jak zajistit přístup k výhodám pro 30 milionů Američanů, kteří jej nemají," říká Watts. "Kromě toho tam není mnoho, co by pomohlo řídit náklady pro zaměstnavatele. Můžete namítnout, že to bude vedlejší produkt zákona, ale kolem toho není žádná jistota. Čas ukáže."

Bez ohledu na výsledek v úterý, ona a další konzultanti tvrdí, že trend směrem k soukromým burzám pojištění bude pokračovat. Zaměstnavatelům se tento koncept líbí, protože soukromá tržiště jim usnadňují stanovení stropů částky, kterou platí za pojistné, což zaměstnancům umožňuje zvolit si dražší plány, pokud zaplatí rozdíl.

Pokud by prémie rostly rychleji, než jsou limity stanovené zaměstnavateli, pracovníci by zaplatili více a získali by rostoucí podíl nákladů. Zastánci očekávají zmírnění vlivu na pojistné, a to prostřednictvím konkurence mezi pojišťovnami, které se přihlásí k nabídce pokrytí prostřednictvím soukromých burz.

Řada soukromých burz provozovaných poradenskými firmami a pojišťovnami již tohoto trendu využívá a nabízí alternativu k budoucím státním trhům.

Konzultant výhod Aon Hewitt má například soukromou burzu pro své zaměstnance a nedávno podepsal smlouvy s Darden Restaurants a maloobchodníkem Sears, který od ledna pošle na burzu desítky tisíc svých pracovníků.

UnitedHealth Group, jedna z největších pojišťoven v zemi, koupila společnost Connextions, firmu, která pomáhá vytvářet burzy. Plány The Blues prostřednictvím společností Wellpoint a Blue Cross Blue Shield v Michiganu koupily společnost Bloom Health, která provozuje výměnu zaměstnavatelů.

"Na straně zaměstnavatele jsou soukromé výměny hlavní akcí buď pod Obamovou nebo Romneyovou správou," říká Joel Ario, konzultant společnosti Manatt Health Solutions a bývalý úředník Obamovy administrativy odpovědný za plánování výměny.

Říká, že státní burzy, jako ta, která již funguje v Massachusetts, fungují dobře pro jednotlivce, ale u zaměstnavatelů se neuchytily tak rychle. "Mnoho zaměstnavatelů bude říkat, že se jim výměnný nápad líbí, ale nemusí chtít být na veřejné burze, pokud nemohou získat daňový kredit."

Kaiser Health News je redakčně nezávislý program Henry J. Kaiser Family Foundation, neziskové, nestranné výzkumné a komunikační organizace v oblasti zdravotní politiky, která není přidružena ke společnosti Kaiser Permanente.

Britská zdravotní kampaň si klade za cíl získat pozornost mužů ohledně obezity apelováním na psychiky zaměřené na penis.

gaelenh/Flickr

Soukromě financovaná kampaň zúžila nástroj, který pomáhá mužům měřit jejich obezitu. Mohou vidět svůj penis, když stojí vzpřímeně?

VÍCE O OBEZITĚ

Obesity Campaigns: The Fine Line Between Educating and Shaming The Origin of Fat Albert: How Bill Cosby Did Obesity Right For 20 Years, More than Half of Americans in 39 States will be obese

Po financování vlastního průzkumu 1000 britských mužů to skupina pro ochranu zdraví zjistila "33 procent mužů v Británii ve věku mezi 35 a 60 lety nevidí svůj penis" kvůli jejich bříškům. Pravděpodobně ovládali špatné vidění.

Dabovaný "Velká kontrola," kampaň je založena na jednoduché myšlence, že muži mohou být přehnaní ohledně zdravotních rizik břišního tuku, ale cokoli, co se týká jejich haraburdí, si pravděpodobně získá jejich pozornost.

Podle odborného personálu skupiny "Muži se starají více o údržbu svých aut než o svá vlastní těla a často navštěvují lékaře pouze tehdy, pokud jim to řekne partnerka nebo příbuzná." Dr. Sarah obsahuje užitečné tipy, jak může žena převzít odpovědnost za zdraví svého muže, což kromě jednoho "sexy" návrh ("povzbuďte ho, aby si pravidelně kontroloval varlata na hrudky – nebo si je zkontrolujte sami v rámci předehry") jsou většinou jen variace na otravování.

Zjevná nedůvěra doktorky Sarah v muže, kteří jsou schopni udělat pro své zdraví cokoli, má daleko od pokroku. Ale dokud budeme házet kuchyňský dřez na epidemii obezity, dokážu mě napadnout horší způsoby, jak na to.

Kromě toho, že je hrubě nadužíván a vyvolává strašný masakr, není ani technicky přesný. 

Institut Jonestown

Než se dostaneme k části Kool-Aid, pojďme si zrekapitulovat nějakou otřesnou americkou historii. Jim Jones byl zakomplexovaný muž. Stručně řečeno, byl komunistickým a příležitostným metodistickým ministrem, který na konci padesátých let minulého století založil vlastní pseudo-církev, nazývanou Full Gospel Church Peoples Temple-zkráceně známý jako Peoples Temple. (A ano, opomenutí přivlastňovacího apostrofu je záměrné, protože název zjevně odkazuje na národy světa.) Ačkoli to Jones nazýval církví, ve skutečnosti to byla jeho verze marxistické komunity, do které bylo vrženo smíšené křesťanské odkazy. jeho kázání/nářky. Chrám lidí byl pravděpodobně kult, který vyžadoval od svých členů vážné zasvěcení (a finanční podporu).

VÍCE Z MENTÁLNÍCH FLOSŮ Vesmírné šílenství: Psychóza, která se nikdy nestala Nejšílenější mýty, mytologové zničili málo známé interpunkční znaménka, která bychom měli používat

Jak v šedesátých letech rostl Chrám lidí, Jones ztratil zápletku celé věci marxismu a začal kázat o blížící se jaderné apokalypse. Dokonce určil datum (15. července 1967) a navrhl, že po apokalypse bude na Zemi existovat socialistický ráj. A kde by byl ten nový Eden? Jones vybral vzdálené město Redwood Valley v Kalifornii a přesunul tam chrám Peoples před termínem.

Jak víte, tento termín konce světa přišel a odešel bez jaderného holocaustu. V následujících letech Jones opustil veškeré předstírání křesťanství a projevil se jako ateista, který jednoduše použil náboženství jako nástroj k legitimizaci svých názorů. Jones řekl: "Ti, kteří zůstali zdrogovaní opiátem náboženství, museli být přivedeni k osvícení – socialismu." A Jones byl drogově závislý, dával přednost doslovným opiátům před metaforickými.

Jak se mediální kontrola zvyšovala a jeho politický profil se stával komplikovanějším, Jones se obával, že náboženský status národního chrámu osvobozený od daně v USA bude nakonec zrušen. Byl také paranoidní ohledně americké zpravodajské komunity. V roce 1977 tedy Jones znovu přesunul chrám a jeho obyvatele, tentokrát do osady, kterou stavěl od roku 1974 v jihoamerickém státě Guyana. Pojmenoval to "Jonestown," a nebylo to pěkné místo.